Интер без Икарди триумфира във велико дерби на Милано

Матиас Весино вкара още в 3-ата минута, но оттам нататък Интер премина през много трудности, за да вземе победата Снимка: Getty Images

В спиращо дъха миланско дерби Интер надви Милан с 3:2 и взе изключително важни 3 т. в борбата за топ 4 в Серия "А".

Без проблематичната си звезда Мауро Икарди, "нерадзурите" стигнаха до успеха по драматичен начин, а двубоят беше интересен до последните секунди.

Още в 3-ата минута Матиас Весино откри с удар от въздуха, след като цялата защита на Милан се провали.

Мачът стана двуостър, с няколко опасности и пред двете врати. Повечето голове обаче останаха за след почивката.

В 51-ата минута Стефан де Фрай покачи на 2:0 с глава, а асистенцията беше на Матео Политано.

Само 6 минути по-късно Милан се върна в мача. Хакан Чалханоглу центрира от фаул и Тиемуе Бакайоко с глава намали на 1:2.

В 66-ата минута Политано се разходи в наказателното поле и беше препънат, а Лаутаро Мартинес реализира отсъдената дузпа за 3:1 и "нерадзурите" отново натрупаха комфортна преднина.

Милан намери сили за втори път да намали - в 71-ата минута Матео Мусакио направи 2:3 с добавка отблизо след недоразумение в защитата на Интер.

В 88-ата минута Андреа Конти влезе много грубо на Лаутаро Мартинес и поучи директен червен картон от съдията. Ситуацията обаче беше изгледана с ВАР и картонът беше променен на жълт, а Милан запази надежди да измъкне нещо от мача.

Играчите на Дженаро Гатузо наистина бяха много близко до равенството, но в 90-ата минута Ханданович спаси изстрел с глава на Саму Кастийехо, а в 96-ата Д'Амброзио блокира голов удар точно пред голлинията.

Така Интер излиза на трето място в класирането с 53 т., а Милан остава четвърти с 51.