Реал се срина на "Бернабеу", край на серията без загуба

Зидан беше заложил на смесица от титуляри и резерви, които обаче се сринаха след голям мач на 20-годишния Александър Исак Снимка: Getty Images

Реал Мадрид изненадващо отпадна от Купата на краля след първата си загуба от 21 мача насам.

"Белия балет" отстъпи с 3:4 от Реал Сосиедад насред "Сантяго Бернабеу" в 1/4-финал от турнира, а можеше да загуби и с по-голям резултат.

"Белите" бяха съсипани след два гола и асистенция на 20-годишния швед Александър Исак, а резултата откри техният собствен футболист Мартин Йодегор, който играе под наем в Сосиедад. Мачът протече драматично и домакините можеха да стигнат до шокиращо равенство в края, след като изоставаха с 1:4 до 82-ата минута.

Йодегор се разписа през първото полувреме след добавка и рикошет в Милитао, който подведе Ареола.

В началото на втората част Исак вкара два бързи и ефектни гола за 3:0, после обаче Марсело намали с шут в близкия ъгъл.

В 69-ата минута Исак асистира на Микел Мерино за 4:1, но Реал Мадрид не се предаде, колкото и да издишаше в защита.

Първо гол на Винисиус беше отменен с ВАР заради засада, но минута по-късно Родриго все пак се разписа за 2:4.

В 93-ата минута яростният натиск около пеналта на гостите доведе до гол с глава на Начо и инфарктен край на срещата. Сосиедад обаче издържа и се поздрави със сензационната победа.