Игуаин отново потопи Неапол в скръб в голямото дерби

Игуаин не пропуска да накаже Наполи, откакто премина в Ювентус Снимка: Getty Images
Игуаин не пропуска да накаже Наполи, откакто премина в Ювентус

Ювентус взе голямото дерби на кръга в Италия срещу Наполи с 1:0 и нанесе първа загуба за сезона на лидера в класирането.

Шампионите спечелиха на "Сан Паоло" с гол в началото на Гонсало Игуаин, който продължи успешното си представяне срещу бившия си отбор. Така италианското първенство се заплете още повече, като Юве се доближи само на точка от Наполи на върха - 37 срещу 38 т.

Интер остава трети с 36, но в неделя ще има възможност да излезе еднолично начело, ако победи Киево у дома.

Тази вечер Ювентус нанесе своя удар при контраатака в 13-ата минута. След сгрешена от Инсиние топка дълбоко в половината на гостите, Дибала получи твърде много пространство и изведе Игуаин отдясно на вратата, а аржентинецът не пропусна да накаже Рейна в близкия ъгъл.

До края "Старата госпожа" предимно се защитаваше, а още през първото полувреме Буфон показа стабилност на вратата след удари на Инсиние.

В 65-ата минута Мертенс симулира за дузпа, но не получи втори жълт картон от съдията. Малко след това Ювентус можеше да реши всичко, но Рейна инстинктивно спаси удара на Блейз Матюиди отблизо.

Натискът на Наполи продължи до края, но не донесе изравнителен гол и "бианконерите" взеха така важните три точки.