Тотнъм смаза Юнайтед на "Олд Трафорд" и насочи Моуриньо към изхода

С пробивите си Лукас Моура съсипа Фил Джоунс и цялата защита на Юнайтед Снимка: Getty Images
С пробивите си Лукас Моура съсипа Фил Джоунс и цялата защита на Юнайтед

Тотнъм спечели убедително дербито на кръга във Висшата лига срещу Манчестър Юнайтед и удари домакините с 3:0 на "Олд Трафорд".

Така кризата при "червените дяволи" се задълбочи и те регистрират втора поредна загуба, събирайки само 3 т. от три кръга в Премиършип. Тотнъм от своя страна е в челото с пълен актив от 9 т., колкото имат още Ливърпул, Челси и Уотфорд.

С два гола на Лукас Моура и един на Хари Кейн "шпорите" триумфираха след много силно второ полувреме, но през първото Манчестър Юнайтед беше по-добрият тим.

Още преди да е изтекла минута Фред нахлу в наказателното поле и стреля опасно, но покрай вратата. После Лукаку не успя да се възползва от центриране отляво, а в 16-ата минута той беше длъжен да открие резултата след лошо връщане на Дани Роуз към Лорис.

Белгийският нападател открадна топката и финтира вратаря, но не уцели опразнената врата.

Малко по-късно при една от редките си атаки гостите поискаха дузпа за избутване на Лукас Моура от страна на Фил Джоунс. После Погба стреля към вратата на Лорис и принуди стража да покаже рефлекса си.

Втората част започна с гол за Тотнъм, който напълно промени мача. В 50-ата минута при центриране от корнер Хари Кейн пребори Фил Джоунс и стреля отлично с глава в далечния ъгъл - 1:0 за "шпорите".

Почти веднага Юнайтед можеше да изравни, но Лукаку отново пропусна, а Тотнъм нанесе втори удар. При отлична атака Ериксен проби отдясно и центрира прострелно на Моура, който засече отблизо за 2:0.

Домакините започнаха да поемат повече рискове в отбрана и след грешка на Линдельоф Деле Али можеше също да се разпише, но Де Хеа спаси.

В тези минути най-чистият шанс за Юнайтед се откри пред Джеси Лингард, който стреля от близка дистанция, топката обаче рикошира в бранител и профуча малко над вратата.

В 83-ата минута Лукас Моура се подигра със Смолинг при поредната контраатака и разстреля Де Хеа за крайното 3:0.