Арсенал с важни три точки, Тотнъм с обрат в края

Така Йозил показа радостта си след като откри резултата за Арсенал Снимка: Getty Images
Така Йозил показа радостта си след като откри резултата за Арсенал

Арсенал спечели с 3:0 домакинството си на Уест Хем във Висшата лига и взе важни три точки в борбата за топ 4. "Артилеристите" си решиха мача през второто полувреме, като в 58-ата минута постоянно критикуваният Месут Йозил откри с шут извън наказателното поле.

До края Тио Уолкът и Оливие Жиру добавиха по едно попадение за крайния резултат и изкачиха Арсенал на пето място с 54 т. Четвъртият Манчестър Сити е с 4 точки преднина, но и с мач повече.

В същото време Тотнъм сътвори невероятен обрав в края на мача при гостуването на Суонзи и победи с 3:1, след като губеше в резултата до 88-ата минута.

„Лебедите" поведоха в 11-та минута чрез Уейн Раутлидж след асистенция на Джордан Аю. Едва две минути преди края на редовното време Деле Али изравни с добавка при шут на Ериксен, а в 91-ата минута Хюн-Мин Сон направи 2:1 след подаване на Янсен.

В 94-ата минута Кристиан Ериксен вкара трети гол за Тотнъм и така "шпорите" остават в борбата за титлата с 65 т. на втората позиция, 7 по-малко от тези на лидера Челси.