И Барселона е аут! Сензациите в Купата на краля нямат край

Меси трябва да преглътне още едно сериозно разочарование с Барса този сезон Снимка: Getty Images
Меси трябва да преглътне още едно сериозно разочарование с Барса този сезон

И Барселона изхвърча от Купата на Испания!

Във вечерта на сензациите Барса загуби с 0:1 гостуването на Атлетик Билбао и приключи с турнира на 1/4-финалната фаза, а единственото попадение падна в добавеното време.

Това се случи малко след като Реал Мадрид беше победен с 4:3 от Реал Сосиедад насред "Бернабеу" и също отпадна от надпреварата.

Досега от Купата бяха елиминирани още Атлетико Мадрид, Валенсия, Севиля, а полуфиналистите са шокиращи - Мирандес, Реал Сосиедад, Атлетик Билбао и Гранада.

Фаталният момент за каталунците тази вечер дойде в 93-ата минута. При едно центриране отдясно Иняки Уилямс скочи точно пред Бускетс и отклони топката към далечния ъгъл, за да стане тя невъзможна за Тер Щеген - 1:0 и победа за Атлетик.

Преди това съперниците изиграха равностойно първо полувреме, а през второто Барса качи оборотите, но вратарят Унай Симон се представи добре на вратата на домакините.

В 88-ата минута Артур изведе Меси зад защитата, но Симон отново спаси, за да направи възможна победата в продължението.