Този път без голово шоу и по план за Сити. Но с голяма жертва

Манчестър Сити отново победи Тотнъм с гол разлика, но този път това беше достатъчно Снимка: Getty Images

Манчестър Сити победи Тотнъм с 1:0 на "Етихад" и продължава по план за титлата във Висшата лига.

Този път двубоят далеч не беше толкова атрактивен като този през седмицата, завършил 4:3 за Сити, но изпратил Тотнъм на полуфинал в Шампионската лига.

Днес обаче отново имаше ранен гол. В 5-ата минута след много добър пробив на Бернардо Силва Агуеро свали с глава на Фил Фодън - и Фодън също с глава завърши отблизо за 1:0.

В 38-ата минута дойде лошата новина за Манчестър Сити, тъй като Кевин де Бройне получи още една контузия през този сезон и напусна принудително. В края на частта Хюн-Мин Сон можеше да изравни, но Едерсон спаси неговия удар.

Втората част започна с пропуск за Сити. След час игра Тотнъм можеше да получи дузпа за игра с ръка на Кайл Уокър, но съдиите не отреагираха.

"Гражданите" пропуснаха да решат всичко и в 71-ата минута, когато Рахийм Стърлинг стреля в Газанига и вратарят успя да спаси.

После пак Тотнъм опита да изравни, но Едерсон отрази очи в очи с Лукас Моура.

Така Сити отново се изкачи на първо място в класирането с точка над големия конкурент Ливърпул.