"Стърлинг е в топ 5 на най-добрите в света"

Бившият капитан на Манчестър Юнайтед Рио Фърдинанд заяви, че Рахийм Стърлинг е в топ 5 на най-добрите футболисти в света в момента. Звездата на Манчестър Сити отбеляза хеттрик при успеха на "гражданите" у дома над Аталанта с 5:1 в Шампионската лига, след като английският първенец първи допусна гол във вратата си.

Всъщност, Стърлинг взе участие във всичките пет попадения на отбора си, а хеттрикът си оформи в рамките на само 11 минути.

Той асистира на Серхио Агуеро за първото попадение на аржентинеца и изработи дузпата за второто му.

Стърлинг вече има 12 гола в 13 мача и е на път да подобри постижението си от миналия сезон, когато вкара 25 във всички турнири.

Фърдинанд анализира мача Сити - Аталанта в студиото на BT Sport и засипа със суперлативи английския национал.

"Свършиха ни комплиментите за него. Той е млад английски играч, който натрупа много опит. Продължава да се подобрява и да добавя още неща към играта си. Той е в топ 5 на света и не ми пука кои са останалите.

Ефектът, който произвежда на терена; головете, които вкарва... Невъзможно е да бъде спря. Има нюха и усеща точно къде да застана. Понякога си благословен да имаш мениджър, от когото да се учиш. А Пеп Гуардиола се появи точно навреме, за да тренира този млад играч с огромен потенциал", заяви Рио.

Припомняме, че Стърлинг се присъедини към Сити от Ливърпул през 2015-а срещу 50 милиона паунда.