6-голово зрелище на "Анфийлд", Салах пропусна и вкара дузпа

6-голово зрелище на "Анфийлд", Салах пропусна и вкара дузпа Снимка: Getty Images

Ливърпул започна 2024 г. със зрелищна победа с 4:2 над Нюкасъл на "Анфийлд".

Така тимът на Юрген Клоп задържа лидерската си позиция в класирането и е на 5 т. пред Манчестър Сити и Арсенал.

Тази вечер Мохамед Салах пропусна и вкара дузпа, отбеляза още един гол и беше в основата и на останалите попадения за своя тим.

Любопитното е, че всички голове паднаха след почивката. Преди нея гол на Луис Диас беше отменен заради засада, а малко по-късно Салах изпълни зле от 11-те метра и Мартин Дубравка спаси удара му.

В 49-ата минута египтянинът се реваншира и откри резултата на празна врата след отлична атака и пас на Дарвин Нунес.

Последваха сериозни пропуски на Нунес и Ливърпул беше наказан, защото Александър Исак изравни.

След напрегнати 20 минути, в които домакините не успяваха да материализират превъзходството си, те се успокоиха с две бързи попадения.

Къртис Джоунс направи 2:1 отблизо след отлична комбинация между Салах и Диого Жота отдясно.

4 минути по-късно Салах подаде майсторски с външен фалц към Коди Гакпо, който от чиста позиция не нацели добре топката, но все пак се разписа за 3:1.

Свен Ботман намали за Нюкасъл, но Жота спечели втора дузпа за Ливърпул и този път Салах нямаше проблем от бялата точка.

В класирането мърсисайдци водят с 45 т. пред Астън Вила с 42 и Манчестър Сити и Арсенал с по 40.