Милан се спъна и при новия треньор, изпусна победата в 92-рата минута

Милан изживя поредно разочарование, след като докосваше победата срещу Лече Снимка: Getty Images
Милан изживя поредно разочарование, след като докосваше победата срещу Лече

Милан изпусна да победи Лече на "Сан Сиро" и стигна до 2:2 в последния мач за деня от Серия А.

В дебюта на новия треньор Стефано Пиоли, "росонерите" бяха много близо до успеха, но допуснаха изравняване в 92-ата минута.

Преди това Хакан Чалханоглу откри преди почивката, а в 62-ата минута Бабакар изравни за Лече при добавка след спасена от Донарума дузпа.

Десетина минути преди края Чалханоглу асистира на Кшищоф Пьонтек, който отново изведе Милан напред. Но в добавеното време Калдерони донесе точката на гостите.

Така Милан остава едва на 12-о място в класирането с 10 т.

По-рано днес градският съперник Интер също имаше трудности срещу традиционно неудобния Сасуоло, но победи с 4:3 като гост.

"Нерадзурите" поведоха с 4:1 с по две попадения на Лаутаро Мартинес и Ромелу Лукаку, но към края допуснаха два гола и трябваше да удържат финалния натиск на домакините.

Също днес Рома разочарова при визитата на последния в класирането Сампдория и стигна само до 0:0.