Кейн се завърна с гол, но Тотнъм преклони глава пред Бърнли

Кейн се завърна с гол, но Тотнъм преклони глава пред Бърнли Снимка: Getty Images

Тотнъм записа изненадващо поражение с 1:2 като гост на борещия се за оцеляването си Бърнли.

Домакините допуснаха изравняване след първоначалното си повеждане в резултата, но победното попадение падна в 83-тата минута, а негов автор бе Ашли Барнс.

Домакините поведоха с гол на Крис Ууд в 57-ата минута. Нападателят на Бърнли засече центриране на Дуайт Макнийл с глава и с помощта на горната греда вкара топката в мрежата зад Лорис.

Авансът на „виненочервените“ обаче трая само осем минути. В 65-ата завърналият се след контузия Хари Кейн изравни след страхотен самостоятелен пробив и прекрасен удар по диагонала.

„Шпорите“ тръгнаха да търсят пълния комплект точки с вкарване в игра и на Фернандо Йоренте, но Бърнли бе отборът, който излезе напред. Седем минути преди края на редовното време Ашли Барнс направи 2:1, след като засече подаване на резервата Гудмондсон, който повече изглеждаше като удар, но се превърна в асистенция.

С победата Бърнли събра 30 точки и вече се намира на 13-ата позиция. Тотнъм остава трети с 60.