УБА спря победния ход на Лестър

Втори пореден двубой Джейми Варди не успя да се разпише

Лестър завърши 2:2 при домакинството си на Уест Бромич Албиън от междинния 28-и кръг на Висшата лига.

„Лисиците” остават на първата позиция с 57 точки, но при победа на Тотнъм над Уест Хем на „Болейн Граунд” в сряда „шпорите” ще оглавят класирането, изравнявайки по точки Лестър и благодарение на по-добрата си голова разлика.

Саломон Рондон даде аванс на гостите в 11-ата минута, а в 30-ата Дани Дринкуотър изравни. Анди Кинг направи обрат в добавеното време на първата част и върна Лестър в правия път.

Прекрасно изпълнение на пряк свободен удар от Крейг Гарднър пет минути след почивката възстанови равенството 2:2, при което приключи и двубоят.

Лестър имаше по-добрите шансове в края на двубоя, като дори Лео Уйоа можеше да донесе трите точки за „лисиците” в добавеното време, но не успя да намери топката.