Гуардиола призна: Де Бройне е аут задълго

Напоследък белгиецът няма късмет с травмите и Сити отново ще трябва да се справя без него Снимка: Getty Images

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола призна, че Кевин де Бройне ще отсъства от игра дълго време след получената контузия вчера.

Халфът напусна принудително игра през първото полувреме на мача срещу Борнемут, спечелен с 1:0.

Рияд Марез, заменил Де Бройне в 45-ата минута, отбеляза победния гол, който изкачи шампионите на първо място в класирането на 2 т. над Ливърпул.

Сити извърши и още една принудителна смяна с изваждането на Джон Стоунс, но при него проблемът не е сериозен.

"Кевин ще е аут задълго с мускулен проблем", каза Гуардиола след мача. "При Джон е повече предпазна мярка, не искахме да рискуваме. Изиграхме 25 мача за 93 дни, един на всеки три дни, така че това е на психологическа основа. Тялото не може да се възстанови и разбира се, понякога мускулът казва 'Ехо, стига толкова'. Но всички се раздават и ще чакаме Кевин да се върне".

Ливърпул може да си върне първото място още днес, ако победи Евертън в градското дерби.