Манчестърско дерби ще украси полуфиналите за Купата на лигата!

Атаката на Юнайтед заработи едва през втората част срещу скромния Колчестър Снимка: Getty Images
Атаката на Юнайтед заработи едва през втората част срещу скромния Колчестър

Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити ще се изправят един срещу друг в полуфинални сблъсъци за ЕФЛ Къп през януари.

Това отреди жребият на турнира, изтеглен тази вечер след изиграването на всички четвъртфинални срещи.

Манчестър Юнайтед ще е домакин в първия мач в началото на новата година, а реваншът ще е в края на януари.

В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят Лестър и Астън Вила.

В четвъртфиналите носителят на Купата на лигата Манчестър Сити преодоля с 3:1 като гост третодивизионния Оксфорд Юнайтед. Манчестър Юнайтед пък игра у дома срещу Колчестър и победи с 3:0, макар че отключи вратата на четвъртодивизионния съперник едва в 51-ата минута.

Тогава Маркъс Рашфорд реализира при контраатака, по-късно Райън Джаксън си отбеляза автогол, а Антони Марсиал оформи крайния резултат.

Също тази вечер Лестър отстрани драматично Евертън като гост след 2:2 в редовното време и изпълнение на дузпи.

Евертън губеше с 0:2 до 70-ата минута, но успя да изравни, а Лейтън Бейнс отбеляза страхотен гол отдалеч в самия край за 2:2.

Първите три дузпи обаче бяха пропуснати - две за Евертън и една за Лестър. До края пропуски нямаше и Джейми Варди вкара победно от бялата точка.