Байерн с втора поредна издънка в Бундеслигата

Рибери се отчете с няколко пропуска, а атаката на Байерн не работеше никак добре Снимка: Getty Images

Хегемонът в Германия Байерн Мюнхен направи втора поредна грешка в Бундеслигата и загуби с 0:2 гостуването на Херта.

Само няколко дни след разочароващото 1:1 с Аугсбург у дома, отборът на Нико Ковач заслужено загуби на "Олимпиящадион" в Берлин и вече дели първото място в класирането с днешния си съперник.

Резултатът беше открит в 23-ата минута, след като Боатенг фаулира Саломон Калу в наказателното поле и домакините получиха дузпа. Ведад Ибишевич беше точен при наказателния удар за 1:0.

В края на полувремето Херта направи много добра атака отдясно и Ондрей Дуда засече топката във вратата на Нойер за 2:0.

През второто полувреме баварците натискаха, но не успяха да върнат дори един от головете. Шампионите бяха нервни и безидейни в атака и логично регистрираха първо поражение за сезона.

Байерн и Херта имат по 13 т. на върха в класирането, следват ги Борусия Дортмунд и Вердер Бремен с по 11.