Лукаку стигна клуб 100, Алексис напомни за себе си при лесна победа на Юнайтед

Санчес няма висока резултатност, откакто премина в Юнайтед, но днес се разписа Снимка: Getty Images
Санчес няма висока резултатност, откакто премина в Юнайтед, но днес се разписа

Манчестър Юнайтед не се затрудни срещу Суонзи на "Олд Трафорд" и победи с 2:0 в среща от Висшата лига.

Още в 5-ата минута Ромелу Лукаку шутира, топката леко се отби в Моусън и влезе във вратата за 1:0. Това беше гол номер 100 на Лукаку във Висшата лига.

"Червените дяволи" надиграваха съперника и пропуснаха няколко положения, преди да дойде 20-ата минута, когато Лингард пусна на Алексис Санчес през няколко противникови футболисти и чилиецът веднага завърши за 2:0.

През втората част домакините имаха още няколко ситуации, после обаче и Де Хеа направи две много добри спасявания. До края Лукаку пропусна да вкара втори път, но трите точки за Юнайтед не подлежаха на съмнение.

Така тимът на Жозе Моуриньо отново излезе на втората позиция с 68 т., на две над третия Ливърпул и с мач по-малко от "мърсисайдци". Лидерът Манчестър Сити е далеч напред с 81 т.