Искат преиграване на мач в Испания заради провал на ВАР

Президентката на Леганес Виктория Павон обясни, че клубът иска преиграване, защото не е бил поставен при равни условия срещу Леванте вчера

Леганес поиска преиграване на мача от Ла Лига срещу Леванте, загубен с 1:2, заради провал във ВАР.

Системата за видеоповторения не заработи в ключов момент от вчерашния двубой и това ощети домакините.

Леванте получи дузпа в края на първото полувреме след ситуация между Димитрис Сиовас от домакините и Роджър Марти от гостуващия тим. Съдията Мунуера Монтеро посочи бялата точка, но не успя да се свърже с видео асистент реферите, защото оборудването му за връзка с тях отказа.

Беше използвано мобилно обаждане, с което четвъртият съдия се свърза с ВАР и предаде информацията на главния съдия. Не е ясно точно какво са си казали по телефона, но Монтеро потвърди своето първоначално решение и даде дузпа. На повторенията обаче проличава, че няма контакт между футболистите, а ситуацията даже се разиграва извън наказателното поле.

От Леванте отбелязаха дузпата и откриха резултата.

След двубоя от Леганес обясниха, че са подали жалба с искане мачът да се преиграе от 44-ата минута, от когато възникнаха техническите проблеми.

„В тъкмо завършилия мач срещу Леганес и Леванте имаше сериозни проблеми, един от които свирена дузпа за нарушение извън наказателното поле. Същото нещо ни се случи и срещу Валенсия преди няколко седмици", оплака се президентката на Леганес Виктория Павон.

"На всичкото отгоре системата ВАР не работи както трябва. Знаем, че ту работеше, ту не по време на мача, така че смятаме, че не се състезавахме при равни условия. Ще поискаме двубоят да се преиграе от момента на въпросния наказателен удар".

След поражението Леганес е на последно място в класирането с 2 точки от 8 мача.