С голове на защитници Барселона крачи към титлата

Този път головете не донесоха звездните нападатели, а бранителите Жорди Алба и Клеман Ленгле Снимка: Getty Images

Барселона постигна още една победа в Ла Лига и с 2:1 над Реал Сосиедад на "Камп Ноу" се приближи още повече към титлата.

Успехът не дойде никак лесно и головете за каталунците отбелязаха защитниците Клеман Ленгле и Жорди Алба.

В 36-ата минута гостите бяха близо до откриване на резултата и Тер Щеген се справи с удар на Хуанми, а в края на полувремето Ленгле откри за Барса с глава след центриране от ъглов удар на Усман Дембеле.

Малко след почивката Вилиан Жозе застраши Тер Щеген, но вратарят отново спаси. В 62-ата минута Реал Сосиедад заслужено изравни, след като Хуанми получи извеждащ пас и с шпагат изпревари Тер Щеген, за да направи 1:1.

Само две минути по-късно обаче Жорди Алба получи от Меси в наказателното поле и с майсторски удар с десния крак в далечния ъгъл донесе крайното 2:1.

В класирането Барселона е на върха и води с 9 т. пред втория Атлетико Мадрид, като до края остават само пет кръга.