Юнайтед и Челси бият с разлика, Саутхемптън шокира Лестър

Юнайтед и Челси бият с разлика, Саутхемптън шокира Лестър Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се върна на победния път с разгромното 4:0 над последния Норич. Тимът на Оле Гунар Солскяер нямаше успех в последните си четири мача, но успя да се реваншира на феновете на „Олд Трафорд“.

Маркъс Рашфорд откри резултата засичайки прекрасно центриране на Хуан Мата, а в края на полувремето Давид де Хеа трябваше да се намесва след хубав удар на Тод Кантуел, което се оказа и най-чистото положение за гостите в целия двубой.

Рашфорд отбеляза второто си попадение от дузпа в 52-рата минута, а още две по-късно Антони Марсиал направи резултата класически, докато Мата се отчете с втора асистенция.

Брендън Уилямс направи невероятен пропуск и от два метра не успя да уцели вратата, но резервата Мейсън Грийнууд, все пак, се разписа за 4:0. Пет минути след като се появи в игра на мястото на Марсиал, младокът оформи крайния резултат с хубав удар извън наказателното поле.

Победата върна Юнайтед на петата позиция с 34 точки, на пет зад четвъртия Челси, който победи Бърнли с 3:0. Головете за „сините“ отбелязаха Жоржиньо от дузпа, Тами Ейбрахам и Калъм Хъдсън-Одой.

В друг мач от кръга Лестър загуби от Саутхемптън с 1:2 и ако Манчестър Сити победи Астън Вила в неделя, ще сдаде втората позиция.