Барселона изстрада успеха в Севиля след пет гола и два червени картона

Срещата беше пълна с емоции и със спорни съдийски решения, но накрая Барса измъкна трите точки Снимка: Getty Images

Барселона спечели с 3:2 много трудно гостуване на Бетис в последния мач от кръга на Ла Лига и отново се доближи на 3 т. от първенеца в класирането Реал Мадрид.

Каталунците на два пъти изоставаха в резултата тази вечер, но намериха сили за обрат, с който не позволиха на Мадрид да се откъсне в таблицата.

В самото начало ВАР се намеси и подсети съдията да отсъди дузпа за Бетис за игра с ръка на Ленгле.

Серхио Каналес се разписа от бялата точка, но само след три минути Франки де Йонг се възползва от пас на Меси зад защитата, овладя от въздуха и простреля вратаря за 1:1.

В 26-ата минута Бетис отново излезе напред след загубена от Видал топка в центъра и самостоятелен пробив на Набил Факир, който сам завърши с левия крак за 2:1.

В последните секунди на първото полувреме Серхио Бускетс изравни след центриране от фаул.

През второто полувреме Лео Меси на два пъти беше много близо до гола, но в крайна сметка записа още една асистенция.

В 72-ата минута той центрира от фалу и Клеман Ленгле с глава направи 3:2.

Малко по-късно Набил Фекир си изкара глупаво два бързи жълти картона, вторият от които за бурна реакция, и остави Бетис с 10 души. След само три минути Ленгле също направи глупаво нарушение и си изкара втори жълт картон - така и двата тима доиграха с човек по-малко и не успяха да си вкарат повече голове.

В класирането Реал Мадрид остава начело с 52 т., но Барса вече е с 49 на второто място.