Отново трудности за Барса, но дузпа качи каталунците на върха

Меси отново беше точен в най-важния момент, но Барселона срещна доста трудности със съперника Снимка: Getty Images

Барселона победи Реал Сосиедад с 1:0 на "Камп Ноу" и поне до утре вечер си върна първото място в Ла Лига.

Късен гол на Лео Меси от дузпа донесе трите точки на каталунците, които обаче отново не убедиха с играта си.

Първото полувреме мина при поделено надмощние, но след почивката Барса наложи доста сериозен натиск. Гол така и не падаше до 80-ата минута, когато ВАР се намеси и видя дузпа за домакините.

Льо Норман беше изчистил едно центриране с ръка и след като реферът прегледа ситуацията, посочи бялата точка.

Изпълнението на Меси беше добро и Ремиро нямаше шанс, въпреки че хвана ъгъла - 1:0.

Така Барселона излезе начело в класирането с 58 т., следван от Реал Мадрид с 56 и мач по-малко.

Утре мадридчани гостуват на Бетис и могат да си върнат първата позиция.