Победа в 97-ата минута вкара Милан в топ 4

Романьоли донесе успеха, който е трети поред за Милан в първенството Снимка: Getty Images
Романьоли донесе успеха, който е трети поред за Милан в първенството

Милан спечели много драматично гостуването на Удинезе с 1:0 и влезе в топ 4 в класирането на Серия "А".

С гол на Алесио Романьоли в 7-ата минута на добавеното време, "росонерите" взеха трите точки и изравниха актива си с този на Лацио, но по-добрата им голова разлика ги качи на четвъртото място.

Срещата вървеше към нулево равенство до добавеното време, макар че и двата тима имаха положения. Домакините започнаха по-силно и Донарума трябваше да спасява, а в 23-ата минута Гонсало Игуаин се контузи и малко по-късно се наложи да напусне игра.

Двамата вратари се намесиха още няколко пъти преди да се стигне до драмата в последните минути. Първо Брам Нуйтинк беше изгонен с директен червен картон за неспортсменско нарушение, а после Милан успя да се възползва при контраатака.

Сусо пусна към Романьоли, който с топовен удар с левия крак наказа Мусо за 1:0. Оказа се, че страничният съдия необяснимо защо е вдигнал засада при атаката и се наложи ситуацията да бъде разгледана с ВАР, но голът беше признат и Милан се поздрави с победата.