Голям Стъридж препарира Тотнъм и класира Ливърпул

Героят Стъридж беше близо до хеттрик, но и двата му гола бяха достатъчни на Ливърпул Снимка: Getty Images

Ливърпул отстрани Тотнъм от Купата на Лигата след победа с 2:1 на "Енфийлд". В най-интересния двубой от тазвечершните осминафинали в турнира Даниел Стъридж се превърна в герой с голове в в 9-ата и 64-ата минута, а за Тотнъм вкара Янсен от дузпа в 75-ата.

И двата отбора бяха заложили почти изцяло на резервите си. Резултатът беше открит след девет минути игра, когато Нкуду се подхлъзна и сбърка пред наказателното поле на Тотнъм, Марко Груич открадна и стреля, а топката малко случайно се озова в Стъридж, за да се разпише той от непосредствена близост.

Пред Стъридж се откриха и още положения, а вторият му гол падна в в 64-ата минута. При контраатака Вайналдум го изведе съвсем сам срещу Ворм и нападателят стреля между краката на вратаря за 2:0.

Тотнъм успя да се върне в в мача десетина минути по-късно. Лукас Лейва фаулира Ламела в наказателното и от бялата точка Винсент Янсен направи 1:2.

Малко след това Ламела отново падна в наказателното поле, този път след като Морено го настъпи, но съдията Джонатан Мос не се реши да отсъди втора дузпа.

До края мачът стана двуостър и положения имаше и пред двете врати, но нов гол не падна. Най-близо беше отново Стъридж, който шутира технично с външен фалц в 81-ата минута, но Ворм отклони, а топката се отби и в гредата.

В останалите мачове за Купата на лигата, изиграли се днес, до големи изненади не се стигна. Арсенал, също заложил почти изцяло на резервите, победи с 2:0 Рединг с два гола на Окслейд-Чембърлейн.