Уест Хем и Стоук Сити отпаднаха за Купата на ФА

Джошуа Кинг вкара три за победата на Блекбърн над Стоук Сити

С две изразителни победи Уест Бромич Албион и Блекбърн преодоляха петия кръг на турнира за Купата на ФА. УБА разгроми с 4:0 Уест Хем, който завърши мача с 10 човека, след като в 70 минута Морган Амалфитано беше изгонен за втори жълт картон.

Блекбърн пък не срещна никакви проблеми със Стоук Сити, въпреки че гостите поведоха с 1:0 още в 10 минута благодарение на Питър Крауч. Джошуа Кинг вкара три гола за Блекбърн, а Руди Гестеде също беше точен от дузпа в 45 минута. Стоук също завърши мача с десет човека, след изгонването на Джеф Камерън за нарушение срещу Джошуа Кинг, след което дойде и дузпата.

Резервата Якубу пък донесе успеха на Рединг като гост над Дарби Каунти с 2:1.  Още в 39 минута Дарби остана с 10 човека - Стивън Уорнък получи втори жълт картон, но головете паднаха след почивката, когато Хол Робсън-Кани изведе Рединг напред, но само 8 минути по-късно, в 60-ата Дарън Бент изравни за 1:1. И в 81 минута Якубу вкара за 2:1.