Норвегия ни прати в нокаут - 2:1

Норвегия празнува втория гол на Хавард Нилсен, който ни прати в нокаут.
Бодуров бележи за България в 43-ата минута в Осло.
Одегаард се появява на терена в 63-ата минута и пише история.

България записа историческа загуба от Норвегия - 1:2 в Осло. За първи път падаме в официален мач от този съперник и нямаме право да твърдим, че е незаслужено. Надиграха ни, искаха повече победата, създадоха повече положения, имаха искра в очите.

Нашите бяха същият уплашено-сивкав отбор отпреди 3 дни, когато хърватите ни биха с лекота в София. Къде изчезна искрата в българите, на която се радвахме в миналите квалификации?

Любо Пенев направи пет промени в тима от петъчния мач, като голямата изненада дойде с пускането на Николай Михайлов на вратата. Стражът на Мерсин има 45 минути игра за календарната година, а на националния пази за последен път преди 13 месеца.

Но промените не измениха лицето на тима, както искаше Пенев. Норвежците тръгнаха по-силно, а в 13-ата минута вкараха гол, който щеше да е смешен, ако не беше трагичен. Изритана балонна топка мина над главата на Апостол Попов, защитникът остави Тарик Елиунуси да го изпревари, а намесата на Михайлов бе също толкова неадекватна - 1:0 за домакините.

До края на полувремето българите съвсем се разпиляха по терена, липсваше всякаква идея за атаки. Но вкарахме изравнително попадение на надеждата - Николай Бодуров заби мощно с глава, изтривайки вината за автогола срещу хърватите от миналия мач.

След почивката за десетина минути блесна надежда, имахме 1-2 далечни удара, опити... Но не и игра.

В 63-ата минута Мартин Одегаард, на 15 години и 300 дни, се появи на терена и пренаписа книгата с рекордите на европейските първенства като най-млад играч. Девет минути по-късно ни довършиха. Нова комедийна изява на отбраната доведе до удар по диагонала на Хавард Нилсен - 2:1.

В края Любослав Пенев скочи здраво на Йохансен от домакините, който му направи шпагат край тъчлинията. Треньорът ни едва бе удържан.

Странно, Пенев заяви след мача: "Този път имаше подобрение, но не сме доволни от това, че не взехме точки. Като поведение се представихме по-добре от мача с Хърватия.".

Трудно е да се каже в какво точно бяхме по-добри... Прекият ни конкурент за третото място (първите две изглеждат илюзия) има 3 т. аванс  пред нас, а и предимство от прекия двубой.

До края остават много мачове - за това Пенев е прав. Но с игра като от тези последни 3 дни, по-добре да не се залъгваме с напразни въжделения за Евро 2016.