Челси отнесе Хъл с 4:0, първи гол на Жиру

Педро и Жиру комбинираха добре в предни позиции и вкараха по веднъж, а за французина това беше първи гол с екипа на Челси Снимка: Getty Images

Челси победи категорично Хъл Сити с 4:0 на "Стамфорд Бридж" и се класира на 1/4-финалите за ФА Къп.

И четирите гола паднаха през първото полувреме, в което домакините показаха много скорост и добри комбинации. Още във 2-ата минута Уилиан откри с фалцов удар с левия крак, а в 27-ата минута Фабрегас брилянтно изведе Педро и той завърши атаката за 2:0.

В 32-ата минута Уилиан вкара втория си гол с много точен шут по земя. 10 минути по-късно Оливие Жиру откри головата си сметка за Челси, а асистенцията беше на друго ново попълнение - Емерсон.

В началото на втората част гостите получиха дузпа за нарушение на Фабрегас, но Кабайеро спаси удара на Мейлър от бялата точка.

В края гредата спаси Хъл и попречи на Уилиан да запише хеттрик. Все пак Челси се класира безпроблемно напред и очаква следващия си съперник.

Другият известен до момента четвъртфиналист е Лестър, който отстрани Шефилд Юнайтед с 1:0 с гол на Джейми Варди.