Интер мина и през Лацио, продължава без грешка

"Нерадзурите" празнуват гола на Д'Амброзио, който се оказа и единствен в мача Снимка: Getty Images
"Нерадзурите" празнуват гола на Д'Амброзио, който се оказа и единствен в мача

Интер продължава с пълен актив от началото на сезона в Серия А след труден успех с 1:0 над Лацио у дома.

С гол на Данило Д'Амброзио в средата на първото полувреме, "нерадзурите" взеха петата си поредна победа от началото на сезона в първенството и остават на върха с 15 т.

С две по-малко е шампионът Ювентус.

Тимът на Антонио Конте изкара тежки минути днес и само отличните изяви на Самир Ханданович запазиха мрежата му суха.

В 23-ата минута Д'Амброзио се разписа с глава, а после започнаха пропуските на Лацио, като на няколко пъти Кореа се провали пред Ханданович.

През втората част пропускаше и Интер, но победният ход на отбора в крайна сметка продължи.

По същото време Наполи се издъни у дома и отстъпи с 0:1 на Каляри, като единствения гол отбеляза Лукас Кастро малко преди края.

Преди това Наполи направи твърде много пропуски, а след гола Калиду Кулибали получи директен червен картон за груба проява. Неаполитанците вече са на четвърто място и се отдалечиха на 6 т. от върха.

По-рано през деня Рома загуби на "Олимпико" с 0:2 от Аталанта.