Асенсио и ВАР донесоха трудна победа на Реал

В отсъствието на важни играчи като Бейл, Карвахал, Тони Кроос и Марсело, в герой се превърна Марко Асенсио Снимка: Getty Images

Реал Мадрид победи Еспаньол с 1:0 на "Бернабеу" в мач от петия кръг на Ла Лига и поне временно излезе на първо място в класирането на точка пред Барселона.

Гола за победата отбеляза Марко Асенсио в 41-ата минута след точен удар в далечния ъгъл. Първоначално беше отсъдена засада, но след консултация с ВАР съдиите видяха, че голмайсторът е в редовно положение в момента на изстрела на Лука Модрич и зачетоха попадението.

Преди това домакинският натиск не беше произвел чисти положения пред вратата на Еспаньол, а каталунците дебнеха на контраатаки.

Големият шанс на гостите дойде в 65-ата минута, когато Рамос сгреши, Борха Иглесиас стреля над Куртоа, но топката срещна гредата.

После Диего Лопес спаси удар на Рамос с глава, а Реал задържа преднината си и се поздрави с победата.

Утре Барса играе на "Камп Ноу" срещу Жирона и може да си върне първото място.