Автогол с ръка и Уулвс отново повали Манчестър Юнайтед

Играчите на Уулвс празнуват автогол на Смолинг, който съвсем закопа Юнайтед и причини загубата Снимка: Getty Images

Уулвърхемптън нанесе нова загуба на Манчестър Юнайтед и спечели с 2:1 като домакин, този път във Висшата лига.

Преди броени дни "вълците" отстраниха Юнайтед от ФА Къп със същия резултат. Сега те нанесоха болезнено поражение на "червените дяволи" в борбата на Оле Гунар Солскяер и играчите му за топ 4.

Мачът беше много интересен и равностоен, а началото определено беше за Юнайтед. Гостите започнаха агресивно и заслужено поведоха в 13-ата минута.

С хубав удар от границата на наказателното поле Скот Мактоминей отбеляза първия си гол за Юнайтед - 1:0.

В 25-ата минута обаче Фред пое лошо една топка от Де Хеа, домакините отнеха и Диого Жота беше изведен очи в очи с вратаря, за да направи 1:1.

В 56-ата минута Руи Патрисио успя да отрази удар с глава на Мактоминей отблизо. Секунди по-късно Ашли Йънг направи грубо влизане и беше изгонен с втори жълт картон, което направи мача още по-труден за Юнайтед.

С човек по-малко гостите бяха подложени на натиск и в 77-ата минута Крис Смолинг си отбеляза нещастен автогол с ръка в опит да блокира остро центриране към Де Хеа.

Минута преди края Смолинг беше близо до втори автогол, но този път Де Хеа спаси. В 93-ата минута при още една контра на домакините горната греда спаси Де Хеа.

След загубата Манчестър Юнайтед е пети в класирането с 61 т., колкото има и четвъртият Тотнъм. Трети е Арсенал с 63 т., а шести е Челси с 60. "Червените дяволи" обаче вече имат мач повече от преките си съперници за топ 4.