Президентът на Торино вдига цената на Белоти като Домусчиев

Белоти вкара хеттрик срещу Палермо и вече е оценяван на 150 млн. евро от клубния президент на Торино

Цената на Андреа Белоти драстично се е покачила след хеттрика, който нападателят на Торино отбеляза в рамките на три минути при победата с 3:1 над Палермо в неделя.

„Биковете“ направиха обрат, след като изоставаха с 0:1 на полувремето, благодарение на три гола на Белоти между 73-тата и 81-вата минута.

„Ако трябва да сложа нова цена в договора му, бих сложил 150 милиона евро“, каза президентът на Торино Урбан Кайро след мача.

Белоти има контракт до 2021-ва, в който е заложена освобождаваща клауза от 100 млн. евро. 23-годишният нападател вече има 22 гола в 24 мача в Серия А от началото на сезона.

Реакцията на Кайро напомня много на такава на всеки клубен президент след силен мач на ключовия му играч.

Така се държа и Кирил Домусчиев, когато искаше да прибере петцифрена сума в евро от трансфера на Роман Безяк, след което нападателят си тръгна като свободен агент от Лудогорец.

Друг клубен президент остана с пръст в уста след подобни силни думи. Президентът на Уест Хем се биеше в гърдите, че ако някой иска да отмъкне Димитри Пайе от „чуковете“, ще трябва да счупи трансферния рекорд. Вместо това, французинът се завърна в Марсилия срещу 30 млн. евро.

Името на Белоти неведнъж бе спрягано за трансфер далеч от Торино, като Арсенал се споменаваше като най-сериозен кандидат за италианеца, но след преподписването спекулациите за сделка за нападателя секнаха.