Байерн узакони титлата с поредна голова фиеста

Робен отново вкара и вече празнува поредната титла на Байерн Снимка: getty
Робен отново вкара и вече празнува поредната титла на Байерн

Байерн Мюнхен стана шампион на Германия за рекорден шести пореден път.

Неизбежната титла на баварците стана факт с победата с 4:1 над Аугсбург, след която те ликуват пет кръга преди края на шампионата - вторият в класирането Шалке вече не може да ги настигне и на теория.

Това е 28-а титла в историята на Байерн, а до края на сезона тимът ще се бори и за Купата на Германия, както и в Шампионската лига.

Днешният мач започна с автогол на Никлас Зюле в 18-ата минута, с който Аугсбург изненадващо поведе. Байерн обаче обърна още до почивката с попадения на Толисо (32-а) и Хамес Родригес (38-а минута). През втората част се разписаха Ариен Робен и Сандро Вагнер, за да направят успеха по-изразителен.

Баварците играха без редица титуляри, които бяха запазени за тежките предстоящи мачове.