"Росонерите" загубиха с 0:20! Излязоха с шестима играчи и масажист

Про Пиаченца трябваше да се яви за мача с Кунео, тъй като при още една служебна загуба ще бъде изхвърлен от първенството.

Отборът на Про Пиаченца загуби с 0:20 гостуването си на Кунео от италианската Серия "Ц". Тимът излезе с шестима юноши и клубния масажист, а след почивката "росонерите" бяха подсилени от още един състезател, който си бе изгубил документите и му отне едно полувреме, за да ги намери.

На почивката резултатът бе 16:0 за Кунео, а през втората част Про Пиаченца допусна още само четири гола, донякъде пощаден от домакините.

След като новината обиколи световните агенции, най-задаваният въпрос е дали мачът е бил проведен в съобразяване с правилата.

И това е точно така.

Според правилника, мачът може да се проведе, ако отборът в затруднение намери поне седмина футболисти.

Про Пиаченца е затънал финансово, а играчите и треньорският щаб не са получавали заплати от август миналата година.

Постепенно състезателите започнаха да разтрогват договорите си по вина на клуба и вече е невъзможно да се събере група от 11 играчи за срещите на тима.

В предишните си три двубоя "росонерите" просто не се явиха и бе присъдена служебна победа от 3:0 за съперниците им, но при още едно неявяване следва изхвърляне от групата.

Предполага се, че клубът дължи на играчите и треньорите около 500 хиляди евро, което е непосилна сума в момента.

На 11 март хора от ръководството на Про Приаченца ще бъдат изслушани от комисия в Италианската футболна федерация. Тогава ще се реши съдбата на клуба.

Изданието Sport Piacenza, което отразяваше мача на живо, написа, че "няма да пише за този фарс, а ще отбележи само крайния резултат".

"Не знаем какво да информираме нашите читатели. Това е прецедент в историята на италианския футбол. Отказваме да покриваме този мач. Това не е футбол! На този ден спортът, който обичаме толкова много, просто умря", написаха още от Sport Piacenza.