Сити повали и Челси, топ 4 се изплъзва на шампионите

Агуеро опитва да удуши автора на единственото попадение Бернардо Силва Снимка: Getty Images
Агуеро опитва да удуши автора на единственото попадение Бернардо Силва

Манчестър Сити спечели поредно дерби във Висшата лига и този път сломи шампиона Челси с 1:0 на своя стадион "Етихад".

С гол на Бернардо Силва в началото на втората част "гражданите" пробиха забъркания от Антонио Конте бетон и продължават безпроблемно да се приближават към титлата през този сезон.

От самото начало гостите отстъпиха инициативата и изчакваха шансовете си на контраатака, докато Сити почти изцяло владееше топката. Не след дълго играчите на Пеп Гуардиола започнаха да създават положения, но удар на Бернардо Силва мина малко над вратата, а после Аспиликуета изчисти пред голлинията.

По-малко от минута след началото на второто полувреме Давид Силва центрира и Бернардо Силва вкара за 1:0.

Челси обаче не пое особени рискове след полученото попадение и не застраши вратата на Едерсон, докато Манчестър Сити спокойно разиграваше топката и дочака края на мача, за да вземе поредните си три точки.

Фаворитите за титлата се откъснаха с 18 т. в класирането пред втория Ливърпул, докато Челси е на пето място и изостава с 5 т. от четвъртия Тотнъм - така завършването в зона Шампионска лига в края на сезона става все по-трудно за Конте и възпитаниците му.