Късна дузпа спаси Барса срещу кандидат за изпадане

И двата гола за каталунците реализира Меси.

Барселона записа инфарктна победа с 2:1 у дома над борещия се за оцеляването си в испанския елит Леганес в мач от 23-ия кръг на Ла лига.

И двете попадения реализира Лионел Меси - в самото начало на мача и в неговия край. Така каталунците отново са на точка зад Реал, но и с два мача повече.

По нищо не личеше, че Барселона ще се измъчи толкова, след като още в 4-та минута Неймар подаде на намиращия се на ръба на засадата отляво Луис Суарес, който пък асистира на Лионел Меси, който само чукна топката в опразнената врата.

До края на полувремето Набил Ел Жар на два пъти имаше шанс да изравни за Леганес, но това се случи двайсетина минути преди края. Сержи Роберто бе с основна вина за попадението, тъй като позволи на десния фланг на Гереро да му отнеме лесно топката, която попадна в резервата Дарвин Мачис.

Колумбиецът подаде на намиращия се в наказателното поле на Барса Унай Лопес и появилият се също след почивката играч изравни резултата.

И когато изглеждаше, че Леганес ще си тръгне със сензационна точка, Барселона се добра до победата.

В 89-та минута Неймар бе спрян непозволено от Мартин Мантовани и съдията посочи бялата точка, а Меси с безпощадно изпълнение превърна дузпата в победен гол.