Ще повярвате ли? Леванте вкара 5 и спря серията на Барселона

Отборът на Леванте вкара 5 на Барселона!

Отборът на Леванте прекъсна невероятната серия на Барселона, побеждавайки с 5:4 каталунците в мач от 37-и кръг на Примера дивисион.

Това бе първа загуба за вече празнуващия титлата и купата на страната тим на Ернесто Валверде след 37 мача от началото на шампионата без поражение.

21-годишният ганайски нападател Емануел Боатенг се отчете с хеттрик за домакините, а 22-годишният Енис Барди добави още две попадения за победата им.

Филипе Коутиньо също записа хеттрик за Барса, разписвайки се в 38-ата, 59-ата и 64-ата минута, а Луис Суарес върна интригата в 70-ата минута за 4:5.

Уругваецът имаше още една възможност малко след това, но не се възползва и Барса допусна първа загуба от началото на кампанията в Ла Лига.