Смениха Роналдо още в 55-ата минута, резервата Дибала стана герой

Роналдо не беше никак доволен от смяната си, но резервата му Дибала вкара победния гол за Ювентус Снимка: Getty Images

Ювентус надделя трудно с 1:0 над Милан у дома в дербито на кръга в Серия А.

Резервата Пауло Дибала донесе победата на шампионите с гола си в 77-ата минута, а допреди това намиращият се в тежка криза Милан се държа добре на "Алианц Стейдиъм" и създаде доста проблеми на домакините.

Дибала се появи на терена в 55-ата минута вместо звездата Кристиано Роналдо, който в пореден мач не се представи успешно и директно се прибра в тунела след смяната си.

Преди почивката и двамата вратари се бяха отличили с добри намеси, като Донарума изби с крак удар на Игуаин още в 14-ата минута, а после Войчех Шчезни отрази изстрели на Пакета, Тео Ернандес и Пьонтек.

През втората част Шчезни още веднъж спаси срещу Кшищоф Пьонтек, след което положенията и пред двете врати секнаха.

В 77-ата минута обаче Дибала се освободи рязко, нахлу в наказателното поле и с удар по земя отбеляза в далечния ъгъл на Донарума за 1:0.

В 83-ата минута Хакан Чалханоглу можеше да изравни с тупалка отдалеч, но Шчезни още веднъж спаси вратата си. "Росонерите" отправиха и няколко опасни центрирания по време на финалния си натиск, но без успех.

Накрая Дибала можеше да се разпише повторно, но Донарума направи страхотно спасяване.

Така в класирането Ювентус запази лидерската си позиция с точка пред втория Интер. "Бианконерите" се движат без загуба в първите 12 кръга и събраха 32 точки.

Милан е на незавидното 14-о място с 13 т.