Тотнъм спря Арсенал и остава непобеден

Косчелни направи дузпата, от която Хари Кейн изравни резултата Снимка: Getty Images
Косчелни направи дузпата, от която Хари Кейн изравни резултата

184-ото дерби на Северен Лондон между Арсенал и Тотнъм не излъчи победител и завърши при равенство 1:1.

В двубоя на стадион "Емирейтс" имаше напрежение, нерви и немалко положения, а и двата тима имаха преимуществото в различни периоди от срещата.

Мачът започна без чисти ситуации пред двете врати. Към края на полувремето Арсенал натисна и в 39-ата минута Уолкът удари гредата с много силен шут, а при добавката Йозил не нацели добре топката и я прати извън вратата.

Три минути по-късно домакините откриха резултата след автогол на Кевин Вимер, който с глава прати топката в собствената си мрежа при центриране на Йозил от фаул.

Още в 51-ата минута обаче Тотнъм стигна до дузпа за нарушение на Кошчелни срещу Муса Дембеле. Хари Кейн изпълни точно за 1:1. До края и двата отбора можеха да вкарат втори гол, като първо Чех спаси удар на Ериксен, а в края центриране от фаул на датчанина се отби от гредата.

Арсенал успя да натисне и през второто полувреме, но не създаде чисто голово положение. Равенството попречи на "артилеристите" да излязат на върха в класирането - сега те са трети с 25 т., на точка от първия Челси. Тотнъм остава без загуба в първенството, но е на пето място с 21 т.