Роналдо и Реал с нови рекорди след 2:0

Роналдо вече има 76 гола в Европа.

Кристиано Роналдо вкара първия и подаде за втория гол при победата на Реал Мадрид с 2:0 срещу Шалке в първи осминафинал от Шампионската лига.

Също както преди година испанците на практика си гарантираха участие в следващата фаза още в Гелзенкирхен. Тогава те победиха с 6:1, но сега се задоволиха и с по-малко.

Роналдо откри резултата в 26-ата минута като засече с глава центриране на Карвахал. Гол №76 в евротурнирите за португалеца, с което той се изравни като най-добър реализатор в историята с Лео Меси и Раул.

Кристиано има 58 гола в 58 мача за Реал в Шампионската лига и е играча с най-много попадения в елиинационната фаза на надпреварата в историята - 35.

Носителят на „Златната топка" сложи край на сушата пред гола, продължила точно един месец (от 18 януари) или 299 минути игра.

Попадението бе под №289 за Роналдо с екипа на Реал и той е само на един гол от третия във вечната ранглиста на реализаторите на клуба Карлос Сантиляна. Роналдо има 304 гола в последните си 304 мача в клубния футбол. Той спечели последните 14 мача в турнира на шампионите, в които е играл (абсолютен рекорд).

Резултатът се запази почти до края. В 74-ата минута Шалке нямаше късмет и удари греда. Шут на Ян Плате замалко не счупи напречната греда. Три минути след това Марсело оформи крайното 2:0. Той получи топката от Роналдо и с прекрасен удар в далечния ъгъл направи 2:0. След това отиде и прегърна треньора Анчелоти.

Победата е 10-а поред за Реал Мадрид в Шампионската лига. Кралския клуб изравни абсолютния рекорд поставен от Байерн в периода април - ноември 2013. Реваншът в Мадрид е на 10 март.

В другия осминафинал Базел и Порто завършиха 1:1 в Швейцария. Срещата ще се запомни с многото жълти картони - общо 9. Домакините поведоха през първото полувреме с попадение на Гонсалес в 11-ата минута. Той се измъкна от защитата при едно дълго подаване и търкулна топката покрай вратаря.

Това беше и единственият удар на Базел за целия мач. Порто отправи общо 15, но трябваше да чака до края, за да изравни.

Гол на гостите бе спорно отменен заради засада. Все пак в 79-ата минута Порто получи дузпа за игра с ръка на Валтер Самуел. Данило бе точен от бялата точка и запази серията на „драконите" без загуба този сезон в турнира.