Немската машина с още един разгром и пълен актив в квалификациите

Горецка вкара два гола за немците при десетата им победа в квалификациите Снимка: Getty Images
Горецка вкара два гола за немците при десетата им победа в квалификациите

Германия постигна по впечатляващ начин десетата си победа от десет мача в квалификациите за Мондиал 2018.

Бундестимът разгроми Азербайджан с 5:1 на свой терен и отива на Световното първенство с впечатляващ актив от група C - пълни 30 точки и голова разлика 43:4.

Срещу Азербайджан Леон Горецка откри резултата с майсторски гол с пета и макар че в 34-ата Шейдаев изравни за 1:1, през второто полувреме домакините се развихриха. Сандро Вагнер, Антонио Рюдигер и за втори път Горецка докараха резултата до 4:1 в рамките на десетина минути, а към края Емре Джан преодоля стража на гостите за пети път.

На второ място в групата и с място в баражите за класиране остава Северна Ирландия, която днес загуби от Норвегия с 0:1 също в мач без значение.