Милан се срина срещу Дженоа

Тимът на Монтела се намираше в серия от пет мача без загуба и щеше поне временно да излезе на първо място при победа днес Снимка: Getty Images

След като надви Ювентус с 1:0 през уикенда, Милан се провали напълно срещу Дженоа в изтеглен мач от десетия кръг на Серия А.

"Росонерите" загубиха с 0:3 гостуването си в Генуа след голове на Никола Нинкович и Паволети и автогол на Юрай Куцка. Милан завърши и с 10 души след червен картон на Палета в 56-ата минута.

Само след 11 минути игра Нинкович откри резултата, засичайки центриране на Ринкон. Милан така и не успя да изравни и десет минути преди края получи втори гол - Куцка вкара в собствената врата при опит за изчистване.

В 86-ата минута Паволети покачи на 3:0 с индивидуален пробив и направи поражението на Милан още по-болезнено.

Гостите прекратиха серията си от пет двубоя без загуба и преди да се изиграят останалите мачове от кръга се намират на трето място с 19 т. Дженоа е седми с 15.