Рома мачка и продължава без грешка у дома

Рома не остави съмнения в превъзходството си и изравни клубния рекорд от 14 поредни домакински победи Снимка: Getty Images

Рома разгроми Фиорентина с 4:0 на "Олимпико" и записа 14-а поредна домакинска победа.

"Вълците" остават на второ място в Серия А на 4 точки от първенеца Ювентус, който обаче има и мач по-малко.

Резултатът тази вечер беше открит от Един Джеко в 39-ата минута, като босненецът се възползва от пас на Де Роси зад защитата и без проблеми преодоля Татарушану за 1:0.

Малко преди края на полувремето отново Джеко имаше страхотна възможност, но вратарят на гостите се намеси и запази интригата в мача поне до почивката.

През второто полувреме обаче Рома разпиля съперника с още три гола. В 58-ата минута Де Роси центрира от пряк свободен удар, Фацио стреля с глава и направи 2:0. Прехвърлящ удар на Джеко беше избит пред голлинията в 71-ата минута, но малко по-късно при убийствена контраатака на домакините Строотман пусна към Наинголан и белгиецът покачи на 3:0.

В 83-ата минута елементарна грешка в защитата на Фиорентина позволи на Джеко да открадне топката и да запише втория си гол в мача за крайното 4:0.