Поредна победа за Юве и нов скандал с ВАР

Бернардески и Игуаин осигуриха победата на Юве и поне за ден тимът ще е първи в подреждането Снимка: Getty Images

Ювентус продължи добрата си серия и победи с 2:0 Фиорентина като гост в мач от италианското първенство.

Победите на "Старата госпожа" вече са 11 поред във всички турнири и тимът отново излезе на върха в класирането, на 2 т. пред Наполи, който ще си върне първото място, ако спечели срещу Лацио утре.

Юве имаше проблеми срещу позакъсалия съперник от Флоренция, но измъкна успеха с два гола през второто полувреме. Преди това в 18-ата минута реферът даде дузпа за Фиорентина заради игра с ръка на Киелини в наказателното поле.

Топката срещна горната част на ръката на бранителя и след дълго умуване и консултиране с ВАР в крайна сметка реферите промениха решението си, а дузпата беше отменена.

В 56-ата минута бившият играч на Фиорентина Федерико Бернардески си спечели нарушение пред наказателното поле на бившия си отбор и сам се зае с изпълнението. Той стреля във вратарския ъгъл и изненада Спортиело - 1:0 за гостите.

В 86-ата минута Гонсало Игуаин беше изведен зад защитата и от чиста ситуация не пропусна за крайното 2:0.