Звезда на Чехия няма да играе срещу България

Милан Барош (вдясно) се отказа от представителния тим на Чехия след 93 мача и 41 гола Снимка: Getty Images

Прочутият чешки нападател Милан Барош се оттегля от националния отбор след снощната загуба от Португалия с 0:1 в четвъртфинал на Евро 2012.

Новината е добра за България, тъй като Чехия е наш съперник в квалификационната група за Мондиал 2014 в Бразилия.

30-годишният Барош има забележителна кариера зад гърба си - 41 попадения в 93 мача за националния тим и голмайстор на Евро 2004.

През изминалия сезон той стана шампион на Турция с отбора на Галатасарай, а преди това е играл в Портсмут (Купа на ФА, 2008), Олимпик Лион (шампион на Франция през 2007), Астън Вила, Ливърпул (победител в Шампионската лига през 2005 и носител на Купата на Лигата  през 2003) и чешкия Баник.

Новината за неговото решение съобщи говорителят на отбора на Чехия на Евро 2012 Ярослав Коларж... "Футболистите и треньорът аплодираха Барош в продължение на пет минути. Беше много емоционално", разказва той.

България е домакин на чехите на 16 октомври тази година и им гостува на 15 октомври 2013. Другите съперници в нашата група са Дания, Италия, Армения и Малта.