Нюкасъл се завърна във Висшата лига

Александър Митрович и съотборниците му се завръщат в елита.

След една година в Чемпиъншип отборът на Нюкасъл се завърна във Висшата лига.

"Свраките" подпечатаха визите си за елита след победа над Престън Норд Енд с 4:1 в мач от 44-ия кръг от редовния сезон в понеделник.

Другият сигурен тим за Премиършип е Брайтън, който си осигури промоцията още миналата седмица. "Чайките" са лидери с 92 точки, Нюкасъл има 88, Рединг е трети със 79.

Айосе Перес откри резултата за домакините още в 7-та минута, но Джордан Хюджил изравни само 7 по-късно.

Кристиан Атсу след асистенция на Митрович секунди преди почивката отново изведе "свраките" напред - 2:1. В 65-та минута Мат Ричи покачи от дузпа на 3:1, а Перес (68) фиксира крайното 4:1.