Кошмар за Дортмунд със загуба и двама изгонени

Джейдън Санчо подаде за единствения гол на Дортмунд. Това бе 14-ата му асистенция за сезона в Бундеслигата. Снимка: Getty Images

Борусия Дортмунд се отдалечи от титлата, след като загуби дербито на Рур срещу Шалке с 2:4 на своя „Сигнал Идуна парк“.

Двубоят ще се запомни с двата червени картона, които получиха играчи на домакините и Дортмунд трябваше да доиграва срещата с девет души.

Марио Гьотце откри резултата за домакините още в 14-ата минута, но след още 14 Шалке вече бе обърнал, благодарение на голове от Калиджури от дузпа и Салиф Сане.

Калиджури се разписа още веднъж в 62-рата минута след великолепно изпълнение на пряк свободен удар.

След точно час игра Дортмунд остана с човек по-малко, след като Марко Ройс получи директен червен картон – първият в кариерата му в Бундеслигата. Именно от фаула след това падна третият гол за Шалке.

В 65-ата домакините останаха с девет човека на терена, след като и Мариус Волф получи директен червен картон за ужасяващо влизане.

Дортмунд успя да върне едно попадение чрез Аксел Витсел в 85-ата минута, но, буквално, в ответната атака Бреел Емболо оформи крайното 4:2 за Шалке със страхотен удар по диагонала от границата на наказателното поле.

Загубата означава, че Дортмунд има 70 точки, наравно с Байерн Мюнхен, но вече и с мач повече. В неделя баварците гостуват на предпоследния Нюрнберг.

Другата лоша новина за Люсиен Фавр е, че заради директните червени картони, най-вероятно, няма да може да използва Ройс и Волф в оставащите три кръга от първенството.

Победата пък означаваше изключително много за Шалке, който все още не си е осигурил оставането в Бундеслигата. „Кралскосините“ имат вече 30 точи на 15-ата позиция, на девет над опасната зона.