Рома триумфира в голово шоу, Наполи взе трудна победа в края

Клуйверт се отличи с втория гол и с асистенция за третия, а Рома се върна към победите Снимка: Getty Images

Рома взе епична победа с 3:2 над Дженоа на "Олимпико" във вълнуващ мач от кръга в Серия "А".

Гостите на два пъти повеждаха през първата част след голове на Кшищоф Пьонтек и Оскар Хилемарк, но на два пъти Рома изравняваше с попадения на Федерико Фасио и Джъстин Клуйверт.

След почивката Брайън Кристанте донесе победата със силен удар след асистенция на Клуйверт и така "вълците" взеха глътка въздух с три точки в първенството след три кръга, в които нямаха победа.

Рома се добра до шестото място в класирането с 24 т., една по-малко от Лацио.

По-рано Наполи запази дистанцията с лидера Ювентус, постигайки трудна победа с 1:0 в гостуването на Каляри.

Срещата вървеше към нулево равенство, но в 91-ата минута Аркадиуш Милик изпълни великолепно пряк свободен удар и вкара победния гол.

Така Наполи остава на 8 т. зад Юве и на 6 над третия в класирането Интер.