Юнайтед гази с нова 4-ка

Фелайни с два гола, Лукаку пак бележи, Юнайтед отново мачка с 4-ка Снимка: Getty Images
Фелайни с два гола, Лукаку пак бележи, Юнайтед отново мачка с 4-ка

Манчестър Юнайтед прегази Кристъл Палас с 4:0 на „Олд Трафорд”, като вкара четири гола за четвърти път в последните пет мача във всички състезания.

Маруан Фелайни вкара два за „червените дяволи”, а по един добавиха Хуан Мата и Ромелу Лукаку.

Палас пък продължава ужасяващото си представяне от началото на сезона и вече седми двубой не само няма спечелена точка, но и все още не е отбелязал гол в първенството.

Манчестър Юнайтед бе абсолютен господар на терена и както вкара четири, така изпусна и поне още толкова чисти голови положения.

Хуан Мата откри резултата още в третата минута и даде началото на головата фиеста. Маруан Фелайни удвои аванса на домакините в 35-ата, а малко след началото на втората част направи резултата класически.

Дори и след това Юнайтед продължи да търси нови попадения. Лукаку пропусна няколко добри възможности, а след влизането на терена на Андер Ерера, Джеси Лингард и Антони Марсиал, които замениха Мата, Мхитарян и Рашфорд, дойде време и за Лукаку да се разпише.

Белгийският нападател вкара четири минути преди края на редовното време, отбелязвайки 11-ия си гол за „червените дяволи” във всички състезания.

С победата Юнайтед вече има 19 точки и с нетърпение ще очаква развоя от дербито на кръга между Челси (13 т.) и Манчестър Сити (16 т.).