Пьонтек наказа и Каляри в дебюта на Десподов

Пьонтек се разписа в трети пореден мач за Милан.

Кирил Десподов дебютира за Каляри, но няма да запомни с особено добри чувства първия си мач за сардинците. Тимът на родния национал отстъпи с 0:3 при гостуването си на Милан от 23-тия кръг на Серия "А", а той се появи в последните 15-ина минути.

"Росонерите" не оставиха съмнения в превъзходството си през целия мач и още в 13-ата минута поведоха в резултата, когато Лука Чепители си вкара автогол. Малко по-късно Лукас Пакета откри головата си сметка за "червено-черните", а след почивката Кшищоф Пьонтек вкара дежурното си попадение, за да оформи крайния резултат.

Кирил Десподов влезе в 76-ата минута, когато се появи на мястото на молдовеца Артур Йоница и заигра по левия фланг.

Той докосна няколко пъти с топката, но не успя да помогне на отбора си да предотврати тежкото поражение.

С успеха Милан събра 39 точки и се върна на 4-тото място. Точно зад "росонерите" с по 38 т. са Рома, Лацио и Аталанта, който приема възпитаниците на Дженаро Гатузо в следващия кръг. Каляри остава с 21 т., на 3 пункта от опасната зона.