Дембеле унищожи Рейнджърс в "Олд фърм" дербито

Дембеле унищожи Рейнджърс в "Олд фърм" дербито Снимка: getty.com

Селтик се разправи с Рейджърс в най-играното дерби в Европа с 5:1. Безпощадният Муса Дембеле, който е ново попълнение в редиците на победителите, наниза хеттрик. Разписаха се и Скот Синклер, както и Стюард Армстронг.

„Детелините“ бяха по-активни през първата част и в 32-ата минута Муса Дембеле откри резултата с глава след центриране от корнер. Малко по-късно Филип Сендерос допусна грешка и отново белгиецът наказа Рейнджърс за 2:0.

Точно преди края на първото полувреме Джо Гарнър намали резултата и така гостите се прибраха в съблекалнята само с гол пасив.

През втората част обаче Селтик тотално диктуваше събитията на терена и не остави никакъв шанс на противника.

В 61-ата минута Дембеле асистира на Синклер, който реализира за 3:1 и това пречупи гостите. Сендерос пък затвърди кошмарния си ден, изкарвайки втори жълт картон,

В 83-ата минута Муса Дембеле реализира третото си попадение в двубоя с удар от наказателното поле, а Стюарт Армстронг оформи крайното 5:1 с точен удар в последните секунди на дербито между старите съперници в шотландския футбол.