Буфон спаси дузпа, Юве е близо до финал за Купата

В радостта си от победата Буфон е награбил съотборника си Бардзали Снимка: Getty Images
В радостта си от победата Буфон е награбил съотборника си Бардзали

Ювентус спечели с 1:0 срещу Аталанта като гост в първи полуфинален сблъсък за Купата на Италия.

Ценната победа за "бианконерите" дойде и след спасена от вратаря Джиджи Буфон дузпа, а преди реванша на 28 февруари Юве е фаворит за място на финала.

Гонсало Игуаин вкара победния гол още в 3-ата минута, след като спечели топката в центъра и не сгреши при завършващия си удар.

В 23-ата минута след консултация с ВАР реферът отсъди дузпа за Аталанта за игра с ръка на Бенатия. Буфон обаче спаси изстрела на Гомес.

Две минути преди края Буфон направи още едно решаващо спасяване срещу останалия очи в очи с него Петаня.